Meksyk: Więzień sumienia musi zostać uwolniony

Przebywa w areszcie tymczasowym za sprawą licznych sfałszowanych dowodów jakie “sfabrykowano” w sprawie przeciw niemu w ramach zemsty za jego udział w pokojowej walce przeciwko nadmiernemu wycinaniu pobliskich lasów oraz w celu przestraszenia innych działaczy.

 

W procesie przeciwko niemu wystąpiło wiele nieprawidłowości. Obrońcy Felipe przedstawili dowody na to, że przebywał on gdzie indziej w czasie popełnienia przestępstwa. Główny świadek oskarżenia zeznał w sądzie, że jeden z przedstawicieli policji oraz cacique (tamtejszy wpływowy polityk)  zmusili go do wplątania Felipe w to morderstwo.

Ostatnio, naoczny świadek przestępstwa uciekł do USA prawdopodobnie by uniknąć stawienia się przed sądem.

 

Uwięzienie Felipe jest niesprawiedliwe, został on oskarżony by zniechęcić jego i innych działaczy do prowadzenia działalności.  W czasie przebywania w areszcie również jego stan zdrowia pogorszył się- ma poważne problemy z kręgosłupem.

 

Amnesty International uznała Felipe Arreaga Sancheza za więźnia sumienia i domaga się jego natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia.

 

Nowy Gubernator Stanu Guerrero zobowiązał się ostatnio do zajęcia się sprawą Felipe Arreaga Sancheza. Jednak żadne konkretne działania nie zostały podjęte by położyć kres tej jawnej niesprawiedliwości.

Podejmij działanie!

Wezwij władze stanu Guerrero by doprowadziły do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia działacza na rzecz ochrony środowiska Felipe Arreaga Sáncheza.

 

  
-

Lic. Zeferino Torreblanca Galindo
Governor of Guerrero
Palacio de Gobierno
Boulevard Rene Juarez Cisneros No. 62, Edificio B
Ciudad de los Servicios, CP 39075
Chilpancingo
Guerrero
MÉXICO

Fax: + 52 747 47 23125

Zwrot grzecznościowy: Dear Governor

Tematy