SZÓSTA ROCZNICA OTWARCIA OBOZU GUANTÁNAMO

Obecnie przetrzymywanych jest tam około 300 mężczyzn schwytanych podczas -wojny z terroryzmem-. Nie postawiono im żadnych zarzutów i istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostanie im zapewniony rzetelny proces
Warunki, w jakich są przetrzymywani są okrutne, nieludzkie i poniżające. Dotyczy to także tych osób, które zostały przeznaczone do zwolnienia z obozu.
Wciąż przenosi się tam osoby, które wcześniej przetrzymywane były w tajnych obozach CIA na całym świecie, co potwierdza rolę Guantánamo jako serca amerykańskiego systemu nielegalnego przetrzymywania.
Obóz w Guantánamo jest symbolem niesprawiedliwości i łamania praw człowieka. Musi zostać zamknięty.
Amnesty International wzywa władze USA do zamknięcia Guantánamo w sposób transparentny i z pełnym poszanowaniem praw osób przetrzymywanych. Ci, którzy zostaną oskarżeni o popełnianie przestępstw, powinni mieć zapewniony rzetelny proces.

  • Program AI na rzecz zaprzestania nielegalnego przetrzymywania podczas -wojny z terroryzmem-
  • Guantánamo – fakty i liczby
  • -Wojna z terroryzmem- – kalendarium
  • Znane osoby mówią -NIE- Guantánamo

Powiedz NIE bezprawnemu przetrzymywaniu w Guantánamo
Osoby z całego świata, takie jak ty, także mogą pomóc w powstrzymaniu stosowanych przez rząd USA nielegalnych aresztowań. Odwiedź stronę internetową tearitdown.org dołącz do akcji na rzecz zamknięcia Guantánamo.

Tematy