Zaproszenie na Walne Zgromadzenie

Drogie i Drodzy,
zbliża się doroczne święto Amnesty International i praw człowieka w Polsce – nasze Walne Zgromadzenie!
17-18 maja w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu naszej organizacji. Podczas Walnego Zgromadzenia będziemy podsumowywać ostatni rok działalności Stowarzyszenia. Podejmiemy również najważniejsze decyzje dotyczące kierunków działań i zmian w polskiej sekcji. Będzie to także niezwykła okazja do spotkań i akcji na temat praw człowieka. Nie może Was zabraknąć! Zgłoszenie wyślijcie mailowo, na adres [email protected], lub listownie, na adres Stowarzyszenia (formularz do ściągnięcia).
Ten rok był szczególny dla działalności Amnesty International w Polsce. Mieliśmy wiele ciekawych akcji i bardzo ważnych kampanii, które zaangażowały tysiące osób. Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na działania sekcji w dwóch polskich sprawach – w czerwcu 2013 roku opublikowaliśmy pierwszy w pełni poświęcony Polsce raport na temat programu tajnych więzień CIA, a jeszcze w kwietniu 2013 roku rozpoczęliśmy pierwszą od 25 lat polską Pilną Akcję (w obronie romskich rodzin z obozowiska na ul. Kamieńskiego we Wrocławiu).
Najważniejszym punktem programu Walnego Zgromadzenia będzie głosowanie nad przyjęciem raportów – merytorycznego i finansowego – oraz wybór nowych władz Stowarzyszenia. W tym roku dokonamy wyboru trzech osób, które uzupełnią skład Zarządu po zakończeniu kadencji przez Elżbietę Wiercińską-Kazimierczuk, Matusza Hładkiego oraz Janusza Niedbała.
Wasz głos może zdecydować o sile Zarządu i przyszłych działaniach Amnesty!
Osoby zainteresowane kandydowaniem do Zarządu Stowarzyszenia proszę przed wysłaniem zgłoszeń o dokładne zapoznanie się z uchwałą Zarządu nr 1/04/2014, gdzie znajdziecie między innymi szczegółowe informacje odnośnie dokumentów niezbędnych do złożenia prawidłowego zgłoszenia oraz terminu jego wysłania. Zgłoszenie wraz z kompletem dokumentów należy wysłać do biura Stowarzyszenia drogą mailową ([email protected]) lub listem poleconym. Niezależnie od formy wszystkie dokumenty muszą dotrzeć do biura najpóźniej do 9 maja 2014 roku, do godz. 23:59 (także w przypadku listów).
Wyjątkowym gościem tegorocznego Walnego Zgromadzenia będzie Zoryan Kis – koordynator kampanii Amnesty International Ukraina, któremu w dużym stopniu zawdzięczamy informacje i materiały o naruszeniach praw człowieka na Ukrainie. Zoryan sam śledził i dokumentował wiele z przypadków łamania praw człowieka podczas protestów EuroMajdanu i po nich, m.in. te, które w lutym 2014 roku znalazły się na Maratonie Pisania Listów “Solidarni z Ukrainą”.
Podczas Walnego Zgromadzenia odbędzie się też akcja rozpoczynająca polską odsłonę nowej globalnej kampanii STOP Torturom. Niezwykle zapowiadają się akcje przygotowane przez warszawską grupę lokalną i niedzielne warsztaty (o szczegółowym programie poinformujemy niebawem). Natomiast jeszcze w piątek (16 maja) zapraszam na spotkanie z członkami Zarządu Stowarzyszenia. Zainteresowanym osobom opowiemy o naszej roli i działaniu.
Liczę na Waszą obecność! Pokażmy, jak silnym jesteśmy ruchem!
Agnieszka Gałka
Prezeska Zarządu
Amnesty International Polska