Czym są grupy lokalne?

Grupy Lokalne tworzone są przez aktywistki i aktywistów, którzy działają w swoich miejscowościach na rzecz praw człowieka. Wierzymy, że działając z pasją i energią wpływamy na zmiany w świecie. Poprzez nasze działania – organizowanie akcji ulicznych, happeningów, konferencji i wielu innych wydarzeń, zwiększamy świadomość praw człowieka, nagłaśniamy przypadki ich łamania oraz działania Amnesty International w tych sprawach. Podczas naszych wydarzeń staramy się umożliwiać mieszkańcom naszych miejscowości reagowanie na konkretne kryzysy praw człowieka poprzez napisanie listu, podpisanie petycji i inne formy wyrażania swoich przekonań.


Aktywizm Amnesty

Aktywizm to czynna postawa, niezgoda na stan rzeczy i dążenie do jego zmiany. Mobilizujemy ludzi do działania na wiele sposobów – poprzez globalne, regionalne i krajowe projekty i kampanie, działając na rzecz osób indywidualnych, reagując na kryzysy i edukując o prawach człowieka. Wierzymy, że każda najmniejsza akcja ma znaczenie i może zmienić los osoby potrzebującej pomocy. Tak dzieje się co roku np. podczas Maratonu Pisania Listów – największej ogólnoświatowej akcji w obronie osób, których prawa są łamane. Podpisanie petycji lub wysłanie listu w czyjejś obronie może uratować życie. Jest to możliwe dzięki zjednoczonemu wysiłkowi wielu pojedynczych osób.

Jako aktywistki i aktywiści działający na rzecz praw człowieka jesteśmy sercem Amnesty International.

Miłosz Herka i Weronika Miłkowska na PolandRock Festival

Zostań aktywistą i aktywistką Amnesty

Zmieniaj
świat na lepsze
Buduj świat wolny od dyskryminacji, gdzie wszystkie osoby – bez względu na to kim są, skąd pochodzą, w co wierzą i kogo kochają – mogą cieszyć się pełnią wolności i praw człowieka. Przyczyniaj się do zmiany opresyjnego prawa i przywrócenia wolności tym, którzy zostali uwięzieni za wyrażanie swoich poglądów.
Poznaj
fantastycznych ludzi
Ikonka "Ludzie"
Dołącz do innych, pełnych pasji osób w swoim lokalnym środowisku, organizuj wydarzenia i aktywności, które motywują do walki o ważne sprawy. Stań się częścią globalnego ruchu ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście.
Zdobądź
nowe umiejętności
Ikonka "Dodaj członka"
Bierz udział w warsztatach, zyskaj dostęp do materiałów edukacyjnych, webinariów i wsparcia ekspertów i ekspertek. Rozwijaj swoją wiedzę o prawach człowieka, przypadkach ich łamania w Polsce i na świecie, zdobywaj umiejętności, by skutecznie bronić praw człowieka.

Naszym celem jest zmiana świata. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu w społeczności lokalnej. Dołącz do Grupy Lokalnej w Twojej miejscowości lub Zespołu Tematycznego! Zajrzyj na nasze kanały społecznościowe. Skontaktuj się z nami. Dowiedz się, jak Grupę Lokalną założyć.

Zobacz, gdzie już działamy

Załóż Grupę Lokalną

Zbierz co najmniej 3 osoby, które chcą działać w Twojej miejscowości, a jedna z nich jest członkiem/członkinią Stowarzyszenia Amnesty International, następnie napisz do nas:

Maraton Pisania Listów