Czym są grupy lokalne?

Grupy Lokalne tworzone są przez zaangażowane osoby – aktywistki i aktywistów, którzy działają w swoich miejscowościach na rzecz praw człowieka. Ich pełna pasji i energii działalność skutkuje realnymi zmianami w świecie. Poprzez swoje kreatywne działania – organizowanie akcji ulicznych, happeningów, konferencji i wielu innych wydarzeń, doprowadzają do zwiększania świadomości o działalności Amnesty International, prawach człowieka oraz nagłaśniania przypadków ich łamania. Podczas każdego wydarzenia aktywistki i aktywiści umożliwiają mieszkańcom swoich miejscowości reagowanie na konkretne przypadki łamania praw człowieka poprzez napisanie listu czy podpisanie petycji.


Zobacz gdzie już działamy

Poznaj nas

Celem Grup Lokalnych, podobnie jak całego Stowarzyszenia, jest zmiana świata. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu osób z lokalnej społeczności. Poniżej przedstawiamy sylwetki aktywistów i aktywistek Amnesty, którzy swoimi słowami opisują, dlaczego działają dla praw człowieka i co dało im ich zaangażowanie.

Nauczycielki i nauczyciele

Działaj z nami

Dołącz do Grupy Lokalnej w swoim mieście! Skontaktuj się z wybraną Grupą mailowo. Dlaczego warto:

Ikonka wykrzykników

Zmienisz
świat na lepsze

Ikonka grupy

Poznasz
fantastycznych ludzi

Ikonka "Dołącz"

Zdobędziesz
nowe umiejętności

Chcesz założyć Grupę Lokalną?

Zbierz co najmniej 3 osoby – z których przynajmniej jedna jest członkiem_członkinią Stowarzyszenia Amnesty International – które chcą działać w Twojej miejscowości i wyślij wiadomość na adres: [email protected]