Amnesty International Polska obchodziła w 2020 roku 30-lecie swojej działalności. W tym czasie wspólnie z Wami walczyliśmy o prawa człowieka, biorąc udział w protestach, zbierając podpisy pod petycjami, cyklicznie organizując Maraton Pisania Listów. Mimo zmieniających się okoliczności zawsze motywowały nas nadzieja i wolność.

Z okazji tego jubileuszu zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt, powstały we współpracy z polskimi twórcami i twórczyniami kultury oraz agencją kreatywną 180heartbeats+JUNG v MATT. „Wierzymy w wolność” to zbiór opowiadań, które łączy wspólny mianownik: prawa człowieka. To w znakomitej większości teksty wcześniej niepublikowane, napisane specjalnie na jubileusz działalności Amnesty International Polska.

W projekcie „Wierzymy w wolność” wzięli udział: Sylwia Chutnik, Martyna Bunda, Remigiusz Grzela, Inga Iwasiów, Wojciech Kuczok, Michał Olszewski, Wojciech Tochman oraz Ludwika Włodek. Opowiadania Sylwii Chutnik i Ingi Iwasiów można też pobrać w formatach EPUB i MOBI na stronie naszego partnera Woblink.

Powiadom znajomych i bliskich o antologii „Wierzymy w wolność”. Udostępnij:

Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z wybitnymi polskimi twórcami, którzy przygotowali dla nas opowiadania poświęcone prawom człowieka. Mamy nadzieję, że będą okazją do refleksji i rozmowy na temat tego, gdzie jesteśmy i jaka jest przyszłość praw człowieka.

Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International Polska w latach 2007–2021

Dowiedz się więcej o 30-leciu Amnesty International w Polsce

30 lat Amnesty International w Polsce