tyle osób zadeklarowało nam, że odmówi udziału w referendum. DołączYSZ?


Już 15 października wybierzemy Sejm i Senat. Na ten sam dzień zostało też zaplanowane referendum. Amnesty International i inne organizacje społeczne działające na rzecz praw człowieka i wspierające rozwój społeczeństwa obywatelskiego apelują o niebranie w nim udziału. 

Sprzeciwiamy się referendum, ponieważ mamy poważne obawy nie tylko co do jego konsekwencji, ale też uczciwości i legalności. Motywowane politycznie, przeprowadzone na nierównych zasadach, oparte na nieprawdziwych informacjach referendum nie może decydować o rzeczywistości, w której żyjemy.  

Jeśli też tak myślisz i chcesz wyrazić sprzeciw wobec takiej polityki państwa, zaznacz na stronie „nie głosuję w referendum, głosuję w wyborach” i podaj swoje dane. Policzmy ilu z nas nie zamierza brać udziału w tym plebiscycie i zmotywujmy innych do podjęcia świadomej decyzji.  

Zaproś znajomych do dopisywania się na stronie! Razem mamy siłę.  

Odmów pobrania karty do głosowania w referendum! Skorzystaj jednocześnie ze swojego prawa do kształtowania życia publicznego biorąc udział w wyborach do Sejmu i Senatu! 

Gorąco zachęcamy do dołączenia także do wydarzenia na Facebooku, aby zamanifestować niezgodę na referendum. I aby inni dowiedzieli się jak odmówić w nim udziału. 

CO POWIEDZIEĆ GDY STANIEMY PRZED KOMISJĄ WYBORCZĄ? OTO KILKA PROPOZYCJI: 

Głosuję, ale nie w referendum. 

Bez referendum, tylko karty wyborcze, proszę. 

Biorę udział w wyborach parlamentarnych, nie w referendum. 

Bez karty referendalnej poproszę. 

Odmawiam pobrania karty do głosowania w referendum. Poproszę tylko karty wyborcze.

Obejrzyj nasz spot!

ZBIÓRKA 

Zapraszamy do dorzucenia się do zbiórki na nasze działania zachęcające do obywatelskiego protestu i odmowy udziału w głosowaniu w referendum. Nasze działania mają również charakter edukacyjny – wyjaśniamy jak nie wziąć udziału w referendum.

Dorzuć się, zmieńmy rzeczywistość!

ZBIÓRKA NA FACEBOOKU

Nie masz Facebooka, a chcesz wesprzeć akcję? KLIKNIJ PONIŻEJ:

Wpłać i pomóż nam przekonać jak najwięcej osób, aby nie głosowały w referendum w dniu wyborów!

WEŹ ULOTKĘ! 

Z myślą o tych, którzy rzadko korzystają z Internetu, ale także o wszystkich, którzy chcą odmówić udziału w referendum i mieć pewność, że robią to właściwie, udostępniamy ulotkę z krótką instrukcją. Zachęcamy do pobrania, wydrukowania i przekazywania jej dalej!