Światowy Dzień Yogi

W niedzielę, 3 lutego 2008 r. odbył się Światowy Dzień Yogi. Szkoły jogi z całego świata ofiarowały swój czas i przeprowadziły 2-godzine zajęcia. Sesje odbywały  się między godziną 11.00 a 13.00 według lokalnej strefy czasowej, co dało efekt w postaci 24-godzinnego maratonu jogi na całym świecie. Celem Światowego Dnia Yogi była popularyzacja praw człowieka oraz zdobycie funduszy na ich propagowanie.

W tym roku, po raz pierwszy na tak dużą skalę, do krajów biorących udział w akcji dołączyła Polska. Zajęcia zostały zorganizowane  w 11 pracowniach jogi z 7 miast :

Warszawa Akademia Harmonijnego Rozwoju www.jogafoksal.pl
Warszawa Akademia Hatha-Jogi                    www.ahj.pl
Warszawa Pracownia dobrego zdrowia        www.pracownia.waw.pl
Warszawa Pracownia Asan                           www.pracowniaasan.pl
Warszawa Strefa Yogi                                  www.strefajogi.pl
Sopot Akademia Yogi Renaty Koba              www.jogakoba.pl
Kraków Yoga Vedanta Centrum                   www.yoga.krakow.pl
Wrocław Centrum Jogi                                 www.centrumjogi.pl
Poznań Centrum Jogi Harmonia                   www.jogaharmonia.pl 
Jelenia Góra Dolnośląska Szkoła Jogi           www.jogin.pl                                     
Lubin  Galeria Sztuki Użytkowej -Impast- 

Światowy Dzień Yogi w Polsce przyjęty został bardzo entuzjastycznie. Na zajęciach we wszystkich szkołach uczestniczyło ponad 100 osób, z których najmłodsza miała 5 lat. Ćwiczono z zaangażowaniem i  nawet Ci, którzy wcześniej nie mieli styczności z jogą wykazali się hartem ciała i ducha. Atmosfera spotkań była przyjazna i swobodna, jednocześnie jednak nie zapomniano o celu, przyświecającemu całemu wydarzeniu.  Jogini, nie tylko brali aktywny udział w zajęciach, ale także zbierali fundusze na rzecz ochrony praw człowieka. Na wszystkich sesjach zgromadzono ponad 2000 zł.
Cała akcja była  promowana w  mediach. Materiał informacyjny stworzyli dziennikarze TVP2 (więcej: www.itvp.pl, zakładka Panorama, data 03.02 2008 r., godz. 18.30).

Amnesty International Polska dziękuje za zapał szkół jogi w tworzeniu Światowego Dnia Yogi w Polsce oraz za zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na walkę z naruszaniem praw człowieka na świecie. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej akcji będzie nas jeszcze więcej.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.