Infografika Amnesty International na Pol'and'Rock

Amnesty International na Pol’and’Rocku! 

Przedstawiciele_ki i aktywiści_stki Amnesty International będą obecni w strefie Akademii Sztuk Przepięknych na Festiwalu Pol’and’Rock (2-5 sierpnia 2023). Na stoisku Amnesty nie zabraknie ciekawych rozmów, materiałów i akcji. 

Oprócz słuchania najpiękniejszej muzyki na świecie każdego dnia zajmiemy się jednym tematem z obszaru praw człowieka.  

Środa

Pierwszy dzień upłynie nam pod hasłem „Masz prawa”. Zapraszamy do zabawy na mini-wystawie „Prawa człowieka codziennie”. W każdej chwili możecie do nas przyjść, porozmawiać i zostawić swój ślad w postaci własnej odpowiedzi na to pytanie, która zawiśnie pod namiotem Amnesty. 

Czwartek

Hasło tego dnia to: „Stand By Me – razem przeciw przemocy ze względu na płeć”. Poświęcimy uwagę kobietom, dziewczynom, zarówno cis jak i transgender. Będziemy opowiadać o naszej kampanii Stand By Me. Zapraszamy na warsztat nt. rodzajów przemocy i stereotypów sprzyjających przemocy ze względu na płeć. 

Piątek

Piątek poświęcimy naszej kampanii „Masz prawo protestować”. Przez cały dzień będziemy się dzielić naszym „Przewodnikiem po zgromadzeniach” i innymi publikacjami. Zaprosimy Cię do podpisania naszych petycji, zapoznania się z naszymi raportami, napisania listów do więźniarek i więźniów sumienia. 

Sobota

Mówimy jasno: „Moje ciało – moje prawa”. Będziemy gościć w namiocie Amnesty członkinie Aborcyjnego Dream Teamu, Justynę Wydrzyńską i Natalię Broniarczyk. Opowiemy o prawach seksualnych i reprodukcyjnych, o aborcji w kontekście praw człowieka, o skutkach jej kryminalizacji, o efektywnym aktywizmie na rzecz praw seksualnych i reprodukcyjnych oraz sojusznictwie w ich obronie. Zapraszamy do osobistych rozmów z aktywistkami ADT na temat swojej indywidualnej sytuacji. 

Pełny plan strefy ASP na festiwalu znajdziecie na stronie: https://polandrockfestival.pl/asp/warsztaty-asp-lineup 

Do zobaczenia!