Człowiek w kinie

“Człowiek w Kinie” to cykl spotkań, podczas którego film jest punktem odniesienia do szerszej dyskusji na temat naszego społeczeństwa, na temat praw człowieka i problemów cywilizacyjnych, z którymi my, jako ludzkość, musimy się skonfrontować. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu.
Pierwsze spotkanie w czwartek 8 października o 18:30 w Kinotece.
Cykl rozpoczniemy filmem dokumentalnym “O tych, którzy płoną”, przedstawiającym podróż przez kolejne kręgi piekła, jakiej doświadczają imigranci przybywający do bram bogatej Europy. Niezwykle oryginalna i poetycko-brutalna narracja filmu pozwala widzowi zająć miejsce jego głównego bohatera – imigranta.
Po filmie zapraszamy na dyskusję, podczas której dowiemy się od zaproszonych gości jak Polska wygląda z punktu widzenia migranta i uchodźcy. Razem z nimi porozmawiamy też o obecnym problemie uchodźstwa, który porusza opinię publiczną na całym świecie.
W spotkaniu udział wezmą:
Elmi Abdi – prezes Stowarzyszenia Somalijskiego w Polsce
Senait Cieplińska – prezeska Fundacji ADULIS na rzecz Afryki Wschodniej
Samer Masri – prezes fundacji Wolna Syria
Rozmowę poprowadzi Jakub Dymek, kulturoznawca i dziennikarz, redaktor “Dziennika Opinii” Krytyki Politycznej.
Amnesty International będzie zbierało podpisy pod petycją do państw UE, w tym do polskiego rządu o ochronę praw przyjmowanych uchodźców – Bezpieczna droga uchodźców do UE
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Zarezerwuj bilet na stronie Kinoteki