Euro-Wstyd – ekskluzywne, niespełniające wszelkich standardów domy specjalnie dla Romów

O nas
La Barbuta jest autoryzowanym obozem, w którym wykorzystano wysokie metalowe ogrodzenia i system monitoringu mieszkańców, dzięki czemu jest idealny dla wszystkich osób nie mających nic przeciwko inwigilacji przez całą dobę. Jeśli ta perspektywa nie wydaje się Państwu dostatecznie ekscytująca, La Barbuta położona jest w wyjątkowej lokalizacji, która z założenia nie jest przeznaczona do osadnictwa z powodu oparów silnikowych przelatujących samolotów. Dlatego ci, którzy będą mieli szczęście tu zamieszkać, będą cieszyli się przez cały dzień hałasem samolotów i widokiem lądowań.
Jeśli są Państwo romską rodziną, która mieszka zbyt blisko dzielnic innych ludzi, mają Państwo teraz okazję być przeniesionymi do tego ekskluzywnego romskiego obozu. Dzięki temu powstanie uporządkowana rasowo przestrzeń, która efektywnie trzymać będzie Państwa na marginesie społeczeństwa.

Lokalizacja:

 
W tej chwili dostępne są nieruchomości w ekskluzywnym nowym budownictwie, umożliwiającym segregację rasową.
Plan domu:

  • Salon połączony z nowoczesna kuchnią w amerykańskim stylu
  • Toaleta z prysznicem
  • Duża sypialnia
  • Mała sypialnia (idealna dla małych dzieci)

Całkowita powierzchnia domu to 24m2 – idealny wybór dla rodzin, które lubią być stłoczone w ciasnych pomieszczeniach.

Plan osiedla

Dodatkowe udogodnienia:

  • Najwyższej jakości kamery monitorujące, zlokalizowane w całym obozie
  • Nowoczesne, łatwe w utrzymaniu betonowe powierzchnie. Brak drzew i zieleni  gwarantuje większe niż zazwyczaj nasłonecznie w ciągu dnia
  • Metalowe ogrodzenie otaczające cały obóz, by poczuć wygodę zamkniętej przestrzeni
  • Strażnicy pilnujący mieszkańców i monitorujący każdy ruch w obozie przez całą dobę

Lokalne udogodnienia:
Obóz jest doskonałym miejscem dla aktywnej i żądnej przygód rodziny. Najbliższa przychodnia, szkoła lub sklep są w odległości 2,5 km piechotą wzdłuż autostrady w kierunku miasta Ciampino. Połączenia komunikacji miejskiej są dostępne, choć czas czekania na najbliższy autobus może wynieść do 2 godzin i 40 min.
Prawo mieszkania:
Zagwarantowane tylko na dwa lata – po tym okresie, kto wie… Rodziny zainteresowane nieruchomością w tej lokalizacji powinny pamiętać, że po tym czasie mogą być przeprowadzane przymusowe wysiedlenia. Lokalne władze mogą nie być w stanie utrzymać budynków, co może prowadzić do powstania warunków nienadających się do mieszkania – można tego doświadczyć już w innych podobnych obozach. Jeśli tak się stanie, mieszkańcy mogą oczekiwać, że obóz zostanie zamknięty bez jakiejkolwiek konsultacji  z nimi. Zostaną następnie przeniesieni do innego obozu, jeszcze dalej od miasta. Mamy nadzieję, że nie zniechęci to Państwa do oferty.
Lokalne władze: miasto Rzym.
Wymagania dla zainteresowanych osób: bycie Romem.
***
To nieprawdziwa reklama oferty deweloperskiej. Ale przedstawia prawdziwy obóz i  warunki w jakich żyją Romowie we Włoszech.
Chcesz zmienić sytuację Romów we Włoszech? Przypomnij premierowi Włoch Mario Montiemu jego obietnicę o powstrzymaniu segregacji romskich dzieci, kobiet i mężczyzn oraz zakończeniu przymusowych wysiedleń.
Podpisz petycję na amnesty.org.pl 
Stop Przymusowym Wysiedleniom!
Ważna informacja o prawach człowieka:
Zgodnie z prawem międzynarodowym i Dyrektywą UE 2000/43/EC rząd Włoch nie może przeprowadzać segregacji rasowej Romów. Jest natomiast zobowiązany do promowania ich integracji ze społeczeństwem i zapewnienia, że będą cieszyli się prawem do mieszkania. Pomimo tych prawnych zobowiązań i gwarancji rządu Włoch złożonych Komisji UE, by powstrzymać dyskryminację w dostępie do odpowiednich warunków mieszkaniowych, dyskryminacja Romów nadal ma miejsce.
Przygotowaliśmy ten artykuł, jako ogólny opis warunków w obozach. Ma zilustrować w jaki sposób Romowie są dyskryminowani we Włoszech. Akcja jest częścią kampanii „Stop Przymusowym Wysiedleniom”.