Minęły 4 lata od wybuchu wojny domowej w Syrii

Każdego dnia z pełną bezkarnością popełniane są w Syrii kolejne naruszenia praw człowieka, tragiczne zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, a skala cierpienia cywilów jest przytłaczająca.
Opublikowane 12 marca zdjęcia satelitarne pokazują, że już ponad 83% kraju straciło dostęp do elektryczności. "Po zmierzchu kolejne miasta zapadają się w ciemności" – ujawnia globalna koalicja #withSyria, łącząca ponad 130 organizacji humanitarnych, w tym Amnesty international.
"Od czterech lat życie Syryjczyków jest pogrążone w ciemności i cierpieniu. Mija kolejny rok, a sytuacja pozostaje katastrofalna. Koszmarne naruszenia praw człowieka, tragiczne zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości są popełniane każdego dnia przez siły rządowe oraz zmilitaryzowane grupy rebelianckie, w tym Państwo Islamskie. Dziesiątki pokojowych aktywistów i wpływowych opozycjonistów przetrzymuje się w ośrodkach detencyjnych, gdzie tortury stosuje się na skalę przemysłową. Wielu z nich zostało już bezprawnie zamordowanych", mówi Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska.
"Fiasko prób zjednoczenia międzynarodowej społeczności wokół kryzysu praw człowieka, który jest fundamentalnie ważny dla naszych czasów, jest złowieszczym pokazem lekceważącej obojętności wobec dramatu syryjskich cywilów. Ta obojętność musi się skończyć".
WIĘCEJ INFORMACJI: www.withsyria.com