Nominacje Pióra Nadziei 2015

Po długich debatach nad zgłoszonymi kandydaturami biuro Amnesty International wraz z Radą Programową Stowarzyszenia wybrało 4 osoby nominowane do nagrody:
Edwin Bendyk – publicysta związany z tygodnikiem “Polityka”, prowadzi bloga, wydaje książki, pisząc o wyzwaniach cywilizacyjnych, o wpływie technologii na życie społeczne, wyzwaniach związanych z migracją.
Joanna Klimowicz – dziennikarka “Gazety Wyborczej” Białystok, pisze informacje i reportaże podejmując się tematyki społecznej, m. in. ostatnimi reakcjami w Polsce na kryzys uchodźczy, sytuacją migrantów i uchodźców w Polsce, problemem dyskryminacji.
Paweł Sulik – dziennikarz radiowy TokFM, prowadzący programy “Post factum” i “Wieczór radia TokFM”, podejmuje tematy społeczne, polityczne, wielokrotnie omawiając przypadki łamania praw człowieka w Polsce i na świecie.
Wojciech Tochman – reporter, autor non-fiction, w swoich książkach podejmujący tematy zbrodni wojennych, ludobójstwa, ubóstwa, migrantów i uchodźców, inicjator Fundacji Itaka zajmującej się osobami zaginionymi, współzałożyciel Instytutu Reportażu.
Zwycięzcę poznamy 4 grudnia po decyzji Rady Programowej. Uroczyste wręczenie nagrody, statuetki Pióra Nadziei odbędzie się 12 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.