Wiemy, że to, co łączy członków i członkinie Stowarzyszenia Amnesty International, to potrzeba nieustannego pogłębiania wiedzy o świecie. W Amnesty nie szukamy prostych odpowiedzi i wiemy, że świat nie jest czarno-biały. Wiemy też, że jedyną szansą, by lepiej zrozumieć złożoność problemów społecznych, jest nieustanne poznawanie nowych perspektyw i wsłuchiwanie się w nowe historie. Dlatego podejmujemy się współprac, które umożliwią naszym członkom i członkiniom pogłębianie wiedzy o świecie i lepsze rozumienie tego, co się dzieje w różnych obszarach praw człowieka.
Wydawnictwo Karakter publikuje literaturę piękną oraz literaturę faktu z całego świata, w tym ambitną eseistykę oraz książki poświęcone projektowaniu, architekturze i sztuce. Oferowane przez wydawnictwo tytuły zrywają z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzając tym samym nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę w obieg polskiej kultury. Wiele pozycji publikowanych przez Karakter porusza zagadnienia istotne społecznie oraz ściśle odnosi się do kwestii łamania i przestrzegania praw człowieka.
Członkom i członkiniom Amnesty International przysługuje stały kod zniżkowy na zakupy w sklepie internetowym Wydawnictwa Karakter. Aby otrzymać rabat w wysokości 35% należy wpisać kod AI2022 podczas finalizowania zamówienia. Zniżka obejmuje całą ofertę.

„Wszystkie jesteśmy Belén”
Na pierwszy zakup gorąco polecamy Ci książkę „Wszystkie jesteśmy Belén” autorstwa Any Eleny Correy, prawniczki, dziennikarki i aktywistki zaangażowanej w walkę o prawa kobiet. Tytułowa Belén – bohaterka reportażu – w 2014 roku została prewencyjnie aresztowana, a dwa lata później skazana na osiem lat więzienia za samoistne poronienie. Ana Elena Correa opowiada historię uwolnienia dziewczyny, zdaje relację z jej procesu oraz demaskuje prawne i systemowe nadużycia, które doprowadziły do jej skazania. Reportaż portretuje środowisko argentyńskich feministek, które za cenę utraty zdrowia i życia prywatnego walczyły o zmianę drakońskiego prawa aborcyjnego. Historia Belén jest niezwykle ważna dla Amnesty International, które przez lata prowadziło kampanie na rzecz praw reprodukcyjnych Argentynek. To także historia, która pokazuje nam, że zmiana jest możliwa – 30 grudnia 2020 roku, po latach walki Argentynek i organizacji pozarządowych, Kongres Narodowy Argentyny podjął decyzję o legalizacji aborcji. Ta pozycja musi znaleźć się na twojej półce!
„Dzieci Getta. Mam na imię Adam”
Szczególnie mocno polecamy Ci również książkę „Dzieci Getta. Mam na imię Adam” autorstwa Iljasa Churi, wybitnego libańskiego pisarza, eseisty i krytyka literackiego. Powieść ukazuje złożony charakter relacji izraelsko-palestyńskich, opowiada o sytuacji w regionie i przedstawia jej historyczny kontekst. „Dzieci Getta. Mam na imię Adam” to wielowarstwowa opowieść, której osią jest masakra w mieście Lidda, do której doszło w 1948 roku na terenie jednego z wielu palestyńskich gett w Izraelu. To książka o historii pisanej przez zwycięzców, o milczeniu narzuconym ofiarom, o oprawcach, którzy sami byli ofiarami, o pamięci, która zaciera to, czego nie sposób znieść, o strupieszałym języku, który kapituluje wobec niewyobrażalnej zbrodni, i o literaturze, która próbuje mówić poprzez ciszę. To wzruszająca i nieoczywista opowieść, od której nie sposób się oderwać.
