Czym jest sieć edukatorów_edukatorek
Sieć edukacyjna praw człowieka to środowisko ludzi zaangażowanych w budowę kultury praw człowieka w Polsce. Wspieramy się nawzajem w rozwoju i dzielimy doświadczeniami. Poprzez naszą pracę staramy się kształtować postawy, rozwijać wiedzę i umiejętności umożliwiające skuteczną obronę praw swoich i innych ludzi. Regularnie podnosimy nasze kompetencje podczas szkoleń i warsztatów w kraju i za granicą. Dołącz do nas i bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie!
Ścieżka rozwoju

EDUKATOR_KA I STOPNIA
Osoba prowadząca warsztaty praw człowieka
na podstawie istniejących materiałów.

EDUKATOR_KA II STOPNIA
Osoba tworząca własne scenariusze
warsztatów praw człowieka.

EDUKATOR_KA III STOPNIA
Osoba może przeprowadzać superwizje
warsztatów praw człowieka.
POZNAJ NAS

TOMKE PTASIŃSKI
Działa w aktywizmie queerowym i na rzecz praw człowieka, w Amnesty International od 2016 roku. Kieruje pracami zespołu Queer Amnesty, wcześniej osoba koordynująca Grupę Lokalną AI w Krakowie. Prowadzi szkolenia antydyskryminacyjne i edukuje o prawach osób LGBTI. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, czyta literaturę faktu i science-fiction, pije dużo kawy. W wolnych chwilach studiuje.

ANGEL KMIECIK
Działa w trójmiejskiej Grupie Lokalnej od 2016 roku, a od zeszłego roku zajmuje się też edukacją praw człowieka. Działa również w obszarze queerowego aktywizmu. Prywatnie czyta dużo książek, amatorsko rysuje oraz fotografuje i gra w gry fabularne (RPG).

IWONA MALL
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Z Amnesty związana od 2012 roku, a od 2017 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem jako edukatorka. Jej pasje to rower i joga.

JOLA RONOWSKA
Absolwentka MISH na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczycielka języka polskiego w szkole bez ocen. Edukatorka praw człowieka, koordynatorka Grupy Lokalnej Amnesty International Trójmiasto, pomysłodawczyni projektu Akademia Praw Człowieka zrealizowanego we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności.

MARCIN ŻÓŁTOWSKI
Socjolog, badacz społeczny. Na co dzień poza pracą akademicką zajmuje się fact-checkingiem i przeciwdziałaniem dezinformacji oraz pracuje jako streetworker. Lubi muzykę współczesną i eksperymentalną, wszelkie dziwactwa. Kulturysta teoretyk. Psi tata.

MIŁOSZ HERKA
Edukator i aktywista praw człowieka z Łodzi. Członek Global Youth Collective, międzynarodowej grupy pracowników i pracowniczek oraz aktywistów i aktywistek Amnesty International mającej na celu wspieranie w ruchu Amnesty realizacji Globalnej Strategii Młodzieżowej. Działacz społeczny z ideałami i misją naprawiania świata. Członek Stowarzyszenia Fabryka Równości oraz student biotechnologii na Politechnice Łódzkiej. Prywatnie pisarz-amator i entuzjasta fantastyki.

PAWEŁ PIEKARA
Jest aktywistą na rzecz praw człowieka od 2011 roku. Działa głównie lokalnie w Katowicach i godo po śląsku.* Kocha psy, pierogi i uważa, że najważniejsza w socjalizacji człowieka jest edukacja. (*mówi w gwarze śląskiej)
CHCESZ DOŁĄCZYĆ? MASZ PYTANIE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM
KoordynatorEM sieci edukacji praw człowieka
Napisz do Michała Kłopockiego – Koordynatora sieci edukacji praw człowieka: [email protected]
Poznaj nasze projekty edukacyjne








