Premiera „Wszyscy albo nikt” w Kinie Pod Baranami

„Wszyscy albo nikt” to przewrotna komedia o losach rodziny, która w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej jest zmuszona wyemigrować do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.
Film opowiada prawdziwą historię Hibata Tabiba, w którego wciela się rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu Bref, Kheiron. Kheiron jest też reżyserem filmu.
„Wszyscy albo nikt” to opowieść bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, pozwalająca lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich migrantów, porównywana do słynnego „Kurczaka ze śliwkami” Marjane Satrapi.
Dzięki uprzejmości Kina Pod Baranami uczestnicy wydarzenia Amnesty International na Facebooku mogą kupić bilety na seans w promocyjnej cenie 10 zł. Szczegóły na stronie wydarzenia.
Projekcja filmu jest częścią projektu „Jestem uchodźcą, jestem człowiekiem”. W jego ramach w ubiegłą sobotę, 18 czerwca, grupa AI z Krakowa zorganizowała warsztaty z komunikacji międzykulturowej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.