Rekrutacja do udziału w programie wsparcia rzecznictwa lokalnego „Twój głos ma MOC!”

Czy chcesz działać w swojej społeczności na rzecz praw człowieka? Szukasz sojuszników, by wprowadzić pozytywną zmianę w swoim otoczeniu? Chcesz poznać nowe narzędzia walki z przejawami dyskryminacji? Weź udział w programie wsparcia rzecznictwa lokalnego „Twój głos ma MOC”!

Program wsparcia rzecznictwa lokalnego obejmuje dwudniowe szkolenie oraz skrojone do potrzeb osób uczestniczących wsparcie mentoringowe, czyli wszystko, czego potrzebujesz, by prowadzić działania rzecznicze w swojej społeczności! Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w dniach 16-17 października 2021.

Co oferujemy?

  • Dwudniowe szkolenie, którego celem jest wyposażenie osób uczestniczących w kompetencje prowadzenia skutecznego rzecznictwa na poziomie lokalnym w obszarze ochrony praw człowieka, a w szczególności przeciwdziałania dyskryminacji. Osoby uczestniczące w szkoleniu będą miały możliwość rozwinąć swoje pomysły na działania przy wsparciu ekspertów i ekspertek. W programie szkolenia: omówienie standardów międzynarodowych ochrony praw człowieka, zapoznanie z kompetencjami samorządów w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i działań równościowych, praca indywidualna i grupowa w oparciu o doświadczenia i inicjatywy osób uczestniczących.
  • Mentoring grupowy oraz konsultacje indywidualne obejmujące wsparcie merytoryczne podczas prowadzenia działań rzeczniczych w Twojej społeczności. Osoby posiadające ekspertyzę w obszarze rzecznictwa na rzecz praw człowieka będą towarzyszyć Ci na każdym etapie realizacji planowanych przez Ciebie działań.
  • Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie szkolenia, a także pokrywamy koszty podróży do/z Warszawy PKS lub PKP (2 klasa).

Kogo szukamy?

Do udziału w programie zapraszamy osoby, które:

  • działają na rzecz zmiany społecznej, przeciwdziałania dyskryminacji oraz poszanowania praw człowieka w organizacjach pozarządowych oraz kolektywach nieformalnych lub indywidualnie;
  • mają gotowość do pełnego uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu w dniach 16-17 października 2021;
  • planują przeprowadzić przynajmniej jedno działanie rzecznicze na rzecz pozytywnych zmian w wyżej wymienionych obszarach w swoich lokalnych społecznościach w okresie listopad 2021 – listopad 2022 przy wsparciu eksperckim ze strony Stowarzyszenia Amnesty International.

W szczególności zapraszamy osoby prowadzące działania w miejscowościach poniżej 100 000 mieszkańców.

Zasady rekrutacji

Szkolenie odbędzie się w dniach 16-17 października 2021 w Warszawie.

Rekrutacja na szkolenie składa się z dwóch etapów:

  • Wypełnij formularz rekrutacyjny, który znajduje się pod linkiem tutaj, do 8 września 2021.
  • Wybrane osoby zostaną zaproszone na krótkie rozmowy (przeprowadzone zdalnie), by zweryfikować swoje oczekiwania wobec udziału w projekcie. Chcemy mieć pewność, że nasza oferta to właśnie to, czego szukasz!

Wszystkie osoby zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji najpóźniej 20 września. Liczba miejsc jest ograniczona!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Program jest częścią projektu „Twój głos ma MOC!

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Projekt realizowany we współpracy z Amnesty International Norway.