SMSowy żart – Ivo w Virtual Reality

W SMSie chłopak żartował, że nawet Boko Haram (grupa zbrojna) nikogo nie zatrudni bez zdania w liceum przynajmniej 5 przedmiotów. Z powodu tej wiadomości Ivo został aresztowany i skazany na 10 lat więzienia.
Ivo jest jednym z bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Wiele osób w całej Polsce i na świecie będzie pisać listy domagając się jego uwolnienia. Będą także pisać do samego Ivo, pokazując mu, że nie jest sam.
By przybliżyć historię Ivo przy współpracy z reżyserem Pawłem Zawadzkim i Studiem CinematicVR powstał film w technologii Virtual Reality.  Za kreację i produkcję odpowiada grupa twórców InBandit, a za realizację w Virtual Reality odpowiada Konrad Ziaja. W filmie wykorzystano utwór Dolly Parton ‘Coat of many colors’, która jest ulubioną wokalistką Ivo. Wsparcie w postaci zgody na wykorzystanie swojego wizerunku udzielił Patrick Mboma, były kameruński piłkarz.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Piszemy listy do władz oraz wysyłamy listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisaliśmy ponad 270 000 listów, a na całym świecie podjęto ponad 3,7 mln akcji.
NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE! www.amnesty.org.pl/maraton
Podziękowania dla całej ekipy:
Reżyser: Paweł Zawadzki
Specialista VR: Konrad Ziaja
Kierowniczka produkcji: Kamila Klimowicz
Obsada:
Ayayi Micheal (Ivo)
El Haroum Sarki
Chuks Gallardo Favour
Ikemefuna Okoli
Scenariusz: Paweł Zawadzki
Postprodukcja: Konrad Ziaja
Dźwięk: Łukasz Klimczak
Pierwszy asystent operatora: Łukasz Dryżałowski
Drugi asystent operatora: Oskar Zieliński
Światło: Gaweł Józefczuk
Scenografia/kostiumu: Barbara Koczarowa, Zofia Kochman
Kostiumy policji: Daniel Godlewski
Kierowniczka planu: Kamila Klimowicz
Asystenci: Tomasz Gizelski, Brunon Hawryluk
Casting: Paulina Braun
Szczególne podziękowania dla Komisariatu Policji Warszawa Białołęka (udostępnienie pomieszczeń do zdjęć), Forgotten Books, CTK Management, Digital Beast Media Group oraz Macieja Janiszewskiego.