Warszawa: Zaproszenie na koncert

Zapraszamy na koncerty zespołów Higher Love oraz Via, jak również na akcję: odbij swoja dłoń. Akcja będzie polegać na odbijaniu dłoni na płótnie, które następnie zawiśnie w Jadłodajni- jako znak protestu przeciwko przemocy wobec kobiet. Dłonie będziemy odbijać za pomocą…zmywalnej farby- bez obawy, ślady zostaną tylko na płótnie! Ale mamy nadzieje, ze pozwolą Wam też na chwilę refleksji na temat kampanii Stop Przemocy Wobec Kobiet…
            Higher Love to zimnofalowy zespół tworzący muzykę inspirowaną dokonaniami takich zespołów jak JOY DIVISION, THE CURE, SIEKIERA. Zespół tworzą Jarek Dmowski (lider zespołu, wokal, perkusja, klawisze), Dariusz Kalisz (bas) oraz Artur Majewski (gitara). Grają niesamowitą muzę, ale najlepiej oceńcie to sami…
             Via gra, jak sami to określają „pasztet metal”, mówią też, że granie to dla nich zabawa, dlatego do samych siebie podchodzą z dystansem…” Scena rockowa od samego początku była mieszaniną kiczu, pozy i rozrywki- kto tego nie rozumie, nie zrozumie też pewnie naszej muzyki”.
            Przez cały wieczór będzie można, podpisać petycje w obronie kobiet zaginionych, prześladowanych i torturowanych. Będziemy zbierać podpisy pod petycją w sprawie Suazi:
„W Suazi kobiety i dziewczęta cierpią z powodu dużego natężenia przemocy domowej i seksualnej. Doświadczają wyraźnej dyskryminacji ekonomicznej, społecznej i prawnej. Epidemia HIV/AIDS ma destrukcyjny wpływ na kobiety i dziewczęta. W 2002 roku 36,8% ciężarnych kobiet, odwiedzających kliniki przedporodowe, było zarażonych wirusem HIV. Panuje tu pogląd , ze sekst z dziewica(nawet kilkumiesięczną!) zapobiega AIDS”
           Oraz podpisy pod petycją Meksykańską (głośna sprawa Juarez):
„Wiele porwanych kobiet trzymano przez jakiś czas w niewoli; przed śmiercią były poniżane, torturowane, poddawano je najbardziej przerażającym formom przemocy seksualnej.
Organizacje pozarządowe mówią o czterystu kobietach zaginionych w Ciudad Juarez i w mieście Chihuahua od 1993 roku. Ich rodziny obawiają się najgorszego: znają przerażającą liczbę zaginionych kobiet, które odnaleziono martwe po wielu dniach, a nawet po latach”.
Wstęp 5 zł.
Zapraszamy!
kontakt: Anna Góral – koordynatorka zespołu ds. kobiet, tel. 0 691, 699 868; 
Anna Kowalczyk – organizatorka imprezy, tel. 0605 282 998 

Tematy