Amnesty International na Life Festivalu 2012

plakat-life-festival-2012– Life Festival to wyjątkowa okazja na połączenie kulturalnego wydarzenia z akcją społeczną – podkreśla Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska. – Dzięki wsparciu twórców i corocznemu udziałowi miłośników muzyki jesteśmy przekonani, że w naszej akcji wezmą udział tysiące uczestników festiwalu.
W czasie festiwalu każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach dotyczących handlu bronią i jego wpływu na prawa człowieka. Obecni na festiwalu wolontariusze i wolontariuszki Amnesty International będą zbierali także podpisy pod petycją Broń pod kontrolą.
W akcję Amnesty International na tegorocznym festiwalu zaangażowały się jego gwiazdy. Jedną z nich jest Peter Gabriel, legenda rocka progresywnego. Artysta, bez którego wkładu ciężko wyobrazić sobie współczesną muzykę popularną, nie pierwszy raz popiera działania Amnesty International. Dzięki takiemu wsparciu amnestyjne przesłanie tegorocznego festiwalu ma szansę dotrzeć bezpośrednio do uczestników festiwalu.
Specjalnym gościem festiwalu będzie słoweński reżyser, pisarz i działacz społeczny Tomo Križnar, który przyjedzie na zaproszenie Amnesty International ze swoim nowym filmem dokumentalnym Eyes and Ears of God. Film jest jedynym w swoim rodzaju świadectwem zbrodni popełnianych w Sudanie na przestrzeni wielu lat w toczących się w tym kraju konfliktach zbrojnych. Film zostanie pokazany 11 maja o 16.30 w Centrum Żydowskim (pl. ks. Jana Skarbka 5) w Oświęcimiu. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem.
Na całym świecie działacze i działaczki Amnesty International wzywają rządy swoich państw, by powstrzymały niekontrolowany i nieodpowiedzialny handel bronią. Już w lipcu 2012 r. na forum ONZ państwa świata będą miały okazję uchwalić traktat, który może uratować miliony ludzkich istnień. Stanie się tak, jeśli zawierał on będzie przepisy o ochronie praw człowieka, nakazujące powstrzymanie transferu broni w miejsca, gdzie broń może być użyta do łamania praw człowieka i prawa humanitarnego.
Więcej o kampanii Amnesty International -Broń pod Kontrolą- oraz możliwość podpisania się pod petycją na stronie: amnesty.org.pl/bron-pod-kontrola Szczegółowy program festiwalu na stronie www.lifefestival.pl.