Lublin – Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy!

Serdecznie zapraszamy!
Debiutująca w Warszawie wystawa pokonkursowa teraz do obejrzenia także w innych miastach w Polsce!
Wystawa fotografii -Prawa człowieka w obiektywie-, która powstała w wyniku konkursu fotograficznego Amnesty International, odbywającego sie pod koniec ubiegłego roku, cieszyła sie tak dużym zainteresowaniem, że dołożyliśmy wszelkiego wysiłku, aby pokazać ją także w innych miastach Polski. Przypomnijmy, iż w warszawskiej Galerii Kordegarda, gdzie wystawa miała swój debiut, w ciągu 10 dni wystawowych zdjęcia obejrzało 2500 osób!
Wystawa przedstawia 45 fotografii, które zakwalifikowane zostały do drugiego etapu konkursu Amnesty International, o tym samym tytule, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku.
Konkurs -Prawa człowieka w obiektywie- zorganizowany został z okazji obchodów 60. rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która przypadła 10 grudnia 2008 roku. Dokument ten, zawierający 30 artykułów, jest najważniejszym dokumentem dotyczącym praw człowieka, który państwa Narodów Zjednoczonych podpisały 10 grudnia 1948 roku. Organizatorzy konkursu pragnęli fotograficy z całej Polski – zarówno zawodowi, jak i hobbistyczni -pokazali czym dla nich są prawa człowieka, w jaki sposób kształtują życie ich i oraz ludzi, którzy ich otaczają.

Tematy