Warszawa: Mistrzynie Europy w siatkówce wspierają kampanię Amnesty International

           Przed wylotem na turniej do Japonii polskie siatkarki, które są obecnymi mistrzyniami Europy, postanowiły wesprzeć kampanię społeczną „Stop przemocy wobec kobiet” prowadzoną przez Amnesty International.
           Podczas konferencji prasowej cała drużyna pozostawi ślady dłoni na banerze kampanii dołączając tym samym do milionów osób które opowiedziały się przeciwko przemocy, której każdego dnia doświadczają kobiety na całym świecie.
           Statystyki są przerażające:

  • więcej kobiet w wieku od 15 do 44 lat umiera na skutek przemocy niż  na raka, malarię czy w wypadkach drogowych
  • w ciągu swego życia co trzecia kobieta zostaje pobita, zmuszona do uprawiania seksu lub pada ofiarą innych naruszeń praw człowieka
  • każdego roku rytualnym obrzezaniem zagrożone są dwa miliony dziewcząt
  • w Polsce według badań CBOS z 2002 roku co ósma Polka przyznała, że co najmniej raz została uderzona przez partnera podczas małżeńskiej awantury

          W domach i w społecznościach lokalnych, w czasie wojny i pokoju, miliony kobiet i dziewcząt jest bezkarnie bitych, gwałconych, okaleczanych i zabijanych.
          Amnesty International podczas kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet wzywa rządy do wypełnienia swoich zobowiązań i zapewnienie kobietom bezpieczeństwa. Kampanię na całym świecie wspierają aktorzy, sportowcy i muzycy.
Więcej informacji o kampanii na stronie www.amnesty.org.pl/kampania
Kontakt: Mirella Panek, rzeczniczka prasowa AI
             tel. 0691-35-79-35. 022-828-56-77
             e-mail: [email protected]

Tematy