pióro nadziei

Znamy nominacje do Pióra Nadziei 2022!

Nagroda Pióro Nadziei przyznawana jest co roku za pracę medialną na rzecz praw człowieka. To wyróżnienie dla tych, których praca uwrażliwia, otwiera oczy, skutecznie zwraca uwagę opinii publicznej na istotne społecznie tematy i przyczynia się do pozytywnej zmiany.

W gronie nominowanych do Pióra Nadziei 2022 znaleźli i znalazły się:

  • Agnieszka Jędrzejczyk, dziennikarka (OKO.press)
  • Joanna Klimowicz, dziennikarka (“Gazeta Wyborcza” Białystok)
  • Rafał Milach, fotograf, artysta wizualny, aktywista
  • Paweł Pieniążek, reporter, korespondent wojenny (“Tygodnik Powszechny”)

Nominowani zostali wybrani spośród 10 kandydatur wyłonionych w preselekcji. Jury decydowało w składzie: Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Amnesty International Polska, Mikołaj Pietrzak, członek Rady Programowej Stowarzyszenia, Ewa Siedlecka, dziennikarka i laureatka nagrody specjalnej Pióro Nadziei oraz Szymon Opryszek, reporter, laureat Pióra Nadziei 2021.

Kryteriami wyboru były m.in. poruszanie ważnego społecznie tematu, rzetelność i staranność, wpływ na rzeczywistość, oddźwięk medialny i społeczny pracy oraz nowatorskie podejście do przedstawiania tematu/historii.

Laureata_laureatkę poznamy podczas wieczoru wręczenia nagród, który odbędzie się 16 marca o godz. 19 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.

Wstęp za zaproszeniami, akredytacje dziennikarskie można uzyskać pod adresem [email protected]