Konferencja Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę. Warszawa, 20 maja 2023, godz. 10:00 - 17:00.

Konferencja „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”

20 maja 2023 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego Amnesty International organizuje konferencję “Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”, poświęconą tematowi przemocy ze względu na płeć w przestrzeni online.

Doxxing, astroturfing, flaming – brzmi obco? Niestety nie powinno. Ujawnianie danych, manipulacja, agresywne wiadomości to tylko niektóre z przykładów cyberprzemocy, z którymi spotykamy się na co dzień w sieci i które dotykają miliony osób na całym świecie, przede wszystkim młode kobiety.

Jak przeciwdziałać przemocy wobec kobiet i dziewcząt w internecie? Dlaczego przemoc w sieci jest tak powszechna? Jak osoby indywidualne, instytucje publiczne, sektor prywatny i organizacje społeczne mogą jej przeciwdziałać? Między innymi na te tematy będziemy rozmawiać podczas organizowanej przez Amnesty International Polska konferencji „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”, która odbędzie się 20 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie osoby, którym tematyka cyberprzemocy ze względu na płeć nie jest obojętna – nauczycielki_i, przedstawicieli_ki świata akademickiego, organizacji społecznych, instytucji publicznych i sektora prywatnego oraz młodzież.

Program konferencji

 • 09.30 – 10.00 – rejestracja osób uczestniczących
 • 10.00 – 10.45 – „Polska 2023 – najważniejsze wyzwania w obszarze praw człowieka” – wykład dr Hanny Machińskiej
 • 11.00 – 13.00 – prezentacja badań i kampanii Stowarzyszenia Amnesty International w temacie przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć
 • 13.00 – 14.00 – wegański poczęstunek
 • 14.00 – 15.00 – „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę” – panel dyskusyjny
  • Paneliści i panelistki
   dr Grzegorz Wrona – przedstawiciel Polski w Grupie Ekspertów Rady Europy ds. działań przeciwko przemocy wobec kobiet (GREVIO)
   Sandra Grzelaszyk – aktywistka Amnesty International zaangażowana w działania na rzecz równości płci, również w sieci
   dr. Zuzanna Warso – dyrektorka ds. badań w Open Future Foundation, współautorka raportu „Cyberprzemoc wobec kobiet”.
  • Moderacja
   Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska
 • 15.00 – 16.30 warsztaty edukacyjne o typach cyberprzemocy ze względu na płeć, jej skutkach i metodach przeciwdziałania (na warsztaty obowiązuje osobna rejestracja, liczba miejsc ograniczona)
 • 16.30 – 16.45 – podsumowanie i zamknięcie konferencji

Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja artystyczna z Miss Dorys poświęcona przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego tutaj. Na zgłoszenia czekamy do 13 maja 2023 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Stowarzyszenie Amnesty International pokrywa koszty dojazdu z/na konferencję 2 klasą środkami transportu publicznego.
Program konferencji może ulec zmianie, nie zmienią się godziny rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Stop online violence against women and girls by chANging attituDes and Behaviour of Young people through huMan rights Education”. Grant Agreement: 101005641 — STAND BY ME — REC-AG-2020 / REC-RDAP-GBV-AG-2020.