PROTESTUJ! TAŃCZ! POWSTAŃ! PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET

Szacuje się, że w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. To niemal tyle, ile jest mieszkańców w całym województwie opolskim. Na świecie miliard kobiet padło ofiarą gwałtu. 14 lutego to dobry moment, żeby powiedzieć NIE przemocy wobec kobiet.
W akcji bierze udział 190 krajów. Chcemy, żeby miliard kobiet na całym świecie zatańczył w Walentynki do tej samej piosenki: Break the Chain. Dlaczego taniec? Tańcząc rządzisz swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię. To będzie nasz głos protestu.
Zgłoszenia udziału w akcji przyjmuje jej koordynator w Polsce – Fundacja Feminoteka. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: http://feminoteka.pl/news.php lub na stronie akcji na Facebooku. Jeśli chcecie przyłączyć się w którymś z miast lub zorganizować akcję w swojej miejscowości, piszcie na adres: [email protected]. To bardzo proste – wystarczy pobrać piosenkę ze strony i można działać.
Co jeszcze możesz zrobić? Wejdź na stronę Amnesty International i wezwij polskie władze do ratyfikacji Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.