Dziennik znaleziony na Lampedusie, cz.1

Obóz jest jednym z elementów międzynarodowej kampanii Amnesty International „Kiedy przestajesz istnieć”. Więcej na temat kampanii dowiecie się tutaj: https://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kampanie/prawa-migrantow-i-uchodzcow/kiedy-przestajesz-istniec.html
Sobota 14 lipca 2012
Po długiej podróży dotarłyśmy na upragnioną Lampedusę. Wyspa przywitała nas  gorąco, duszno i parno.  Ta z lotu ptaka maleńka plamka na błękicie pomiędzy Europą a Afryką okazała się być całkiem pokaźną wysepką, gdzie pokonanie nawet kilkuset metrów wymaga olbrzymiego wysiłku. Jesteśmy tutaj z 75-oma osobami  z 20 różnych krajów, 3 różnych kontynentów. Obóz został bardzo skrupulatnie przygotowany – organizacja spotkań i warsztatów jest bardzo sprawna. Wiemy jedno: na Lampedusie może zdarzyć się wszystko.
UNO (Ula, Natalia, Ola)
Niedziela, 15 lipca 2012
Dzień zaczął się dla nas wyjątkowo wcześnie. Pierwsze spotkanie poprowadzone zostało przez przedstawicielkę lokalnej NGO Legambiente, która opowiedziała nam szczegółowo o Lampedusie, środowisku naturalnym i wyzwaniach związanych z masową migracją. Po deszczu pytań udałyśmy się do Amnesty Square, gdzie aktualnie z niecierpliwością oczekujemy na lunch i czytamy materiały edukacyjne, chłodząc się w cieniu sosen.
UNO